سایت علمی تجاری گل آرا طب

یک سایت دیگر با وردپرس

به وب سایت علمی تجاری گل آراطب خوش آمدید

توصیه قبل از زالواندازی چیست؟

•    از منضج و مسهل استفاده شود و اخلاط غالب تخلیه شوند.
•    از منضجهای ساده مانند خاکشیر،‌شیر، انگور، آلو . .. و از مسهل ها می توان گل سرخ، برگ سنا و .. .استفاده کرد.
•    یکی از ساده ترین روشها، استفاده از سوپ جو و یا آش آلو به مدت 7-14 روز در هر سه وعده غذایی (صبحانه، ناهار و شام) است. به هر صورت پاکسازی مزاج و تخلیه روده ها قبل از زالواندازی توصیه می شود.
•    قبل از اقدام به زالو اندازی باید از سیستم انعقادی بیمار اطلاع حاصل کرد. بیمارانی که اختلالات انعقادی دارند و یا بدلیل بیماری، داروهای ضد انعقاد مصرف می کنند (مثلاً افرادی که سابقه مصرف آسپیرین و داروهای رقیق کننده خون دارند) باید مورد توجه ویژه قرار گیرند.
•    باید از پاک بود و عدم آلودگی میکروبی زالوها مطمئن شد.
•    بهتر است زالو قبل از استفاده مدتی در آب صاف نگهداری شود و روزانه 1-2 مرتبه آب ظرف را تعویض نمودتا پاکسازی زالو بهتر انجام شود. آب مصرفی نباید دترژنت، کلر و مواد شیمیایی داشته باشد.
•    چون بعضی زالوها سمی هستند باید از گونه خالص زالوی پزشکی استفاده کرده
•    آب باید خنک باشد. زالوها در درجه حرارت بیشتر از 15 درجه بی حال می شوند و در چسبیدن به محل مورد نظر تمایلی نشان نمی دهند.
•    زالو نباید مستقیماً روی رگ انداخته شود. در مناطقی از پوست که خیلی سرد و رنگ پریده و مشکوک بنظر می آید و یا شدیداً متورم است (ادم) زالو درمانی مناسب نیست.
•    چنانچه قبل از چسباندن زالو به بدن، دقایقی آنها رادر ظرف بدون اب نگهداری کنید بهتر به موضع می چسبد.
•    موضع زالو را ابتدا باید با آب و صابون و سپس با آب کاملاً تمیز کرد. زالوها بسیار به بو حساسند. موضع باید عاری از هرگونه بو (بوی عرق، بوی صابون، بوی عطر و ادکلن، مواد آرایشی، مواد ضدعفونی کننده مثل بتادین، الکل، ساولن و … ) باشد.
•    زالوها بعد از چسبیدن به موضع ممکن است محر را رها کنند و در روی بدن حرکت کنند باید در طول مدت زالو اندازی مراقب حرکت زالو باشید.
•    زالویی که به محل چسبیده و پس از سوراخ کردن پوست، موضع را رها کرده باید معدوم شود و به هیچ وجه نباید از یک زالو برای دو نفر استفاده کرد.
•    برای نواحی نازک بدن مثل صورت نباید از زالوی درشت استفاده کرد. زالوها باید ریز باشند.
•    در افراد آنمیک (کم خون) باید از زالوهای ریز استفاده کرد.
•    دریکمرحله نباید از تعدادی زیادی زالو استفاده کرد. چون ممکن است سیستم ایمنی بیمار، علیه بزاق زالو واکنش بدهد. و یا بیمار دچار ضعف شود. در صورت نیاز، زالواندازی به دفعات تکرار شود.
•    در حالت ضعف، بی حالی، گرسنگی و تشنگی زیاد و دوران قاعدگی خانمها نباید زالو انداخت، زیرا ممکن است باعث تشدید ضعف و بیحالی شود.
•    زالوهای تیره رنگ، پرتحرک، ریز و گرسنه بهتر و زودتر به محل می چسبند.

کشتن زالوها پس از مصرف

1- زالوهای استفاده نشده را به ظرف نگهداری زالو باز گردانید.
2- زالوهای مصرف شده را ابتدا در ظرف حاوی الکل 8% بیندازید تا بی حال شوند سپس به ظرف محتوی الکل 70% منتقل کرده (بمدت 5 دقیقه) سپس بسته بندی کنید.
توجه: هرگز زالوها را دوبار استفاده نکنید و زالوهای مصرف شده را به ظرف نگهداری زالوها برنگردانید.

مراقبت از زخم زالو

زخم زالو را تا زمانی که احتمال خونریزی دارد باید مراقبت کرد تا روی زخم ها و محل نیش ها لخته ببندد. محل زخم را باید از نظر عفونت مراقبت کرد و اگر خونریزی زیاد ادامه پیدا کرد باید هموگلوبین را روزانه کنترل نمود.
باید ضمن خون خوردن زالو، بگذارند تا از خون سیر شودو خود بخود بیفتد و بعد از افتادن بهتر است جای آنرا محجمه (بادکش) بگذارند یا صبر کنند مقداری خونریزی کند تا ماده مضر آن خارج گردد وخون را پاک کنند تا خون خودبخود بند آید.
بعضی از اطبای سنتی حدود یکساعت بعد از پانسمان محل زالو، مجددا پانسمان را باز می کنند و اجازه خونریزی مجدد به مدت 15- 20 دقیقه می دهند و عقیده دارند در درمان موثرتر است.افزایش اندازه اندام ها
الف) افزایش اندازه آلت تناسلی کوچک در مردان.
یکی از مصارف دیگر زالو که کمتر شناخته شده بزرگتر و قوی تر کردن آلت تناسلی مذکراست. فرمول اصلی تهیه روغن زالو که حاوی آنزیم های هیرودومدیسینالیس می باشد توسط انجمن جاوه ای تهیه شده است.
این روش سنتی تشابه زیادی با کاری که عربهای بیابانگرد می کردند، دارد (آنها به قدرت جنسی خود معروف هستند). همان گونه که در ترجمه کتاب شیخ عمرالنفزاوی تحت عنوان باغ معطر، در فصل هفدهم در مورد چگونگی بزرگتر و قویتر شدن آلت تناسلی مرد در اثر ماساژ با روغن زالو شرح داده شده است.
برای مصرف، آلت را به مدت 5 دقیقه در یک حوله گرم بسته سپس آلت را خشک نمائید و 30 دقیقه قبل از نزدیکی 5-10 قطره روغن را روی آلت ماساژ دهید روغن که خشک شد به آرامی ماساژ را به طرف خارج ادامه دهید و چند بار (حداقل 3 مرتبه) تکرار نمایید. در عرض شش هفته تا شش ماه اثرات آن به صورت بزرگ شدن آلت آشکار می شود. برای افزایش نعوظ همین عمل به صورت 2 بار در روز، یکبار صبح و یکبار عصر، با استفاده از 10- 20 قطره روغن زالو در هر جلسه توصیه شده است. در طب سنتی برای افزایش اندازه آلت تناسلی توصیه شده است که ابتداء آلت را با یک پارچه زبر ماساژ دهید تا قرمز شود سپس پودر جنازه زالو را با یک روغن یا عسل خمیر کنید و آلت را با آن پانسمان کنید. این کار را مدتی ادامه دهید. زالو اندازی به انتهای آلت تناسلی در ایجاد و اصلاح نعوظ موثر است.
افزایش اندازه پستان در بانوان:
ب) با استفاده از کرم یا روغن عصاره زالو و مالیدن روزانه 2 الی 3 بار، طی دوره ای 4 الی 6 ماهه می توان پستان را بزرگتر کرد و به اندازه مناسب دست یافت.

نحوه تهیه روغن زالو: ابتدا در یک ظرف تا جایی که امکان دارد زالوی آبزی ریخته و آن را با روغن مایع پر می کنید. سپس ظرف را در معرض آفتاب قرار داده تا حرارت یک مخلوط کامل را در ظرف ایجاد نماید سپس آن را صاف کنید.

به وب سایت علمی تجاری گل آراطب خوش آمدید

Copyright © 2013. All Rights Reserved.